niedziela, 19 października 2014

Garść ciekawostek o Queen - część pierwsza

Garść ciekawostek o Queen postaram się umieszczać cyklicznie. Czasem będą dotyczyć całego zespołu, a czasem tylko poszczególnych członków (głównie Mercury'ego). Czytam na ten temat dużo, więc na pewno raz na jakiś czas znajdę kilka mniej znanych faktów na ich temat i umieszczę je na blogu. Każdy akapit to osobna ciekawostka. Zapraszam do lektury.


Kilka lat temu (w roku 2007) Brian May zdobył wykształcenie doktoranckie. Karierę naukową przypieczętował obronieniem doktoratu z astronomii na Uniwersytecie w Hertfordshire. I, o ile o tym fakcie pewnie znaczna część czytelników słyszała, to pewnie niewielu wie, że May jest też autorem książki. Ta nosi tytuł "Bang! The Complete History of the Universe".

*

Zarówno utwór grupy The Beatles pod tytułem "Hey Jude", jak i hymn miłośników Queen, "Bohemian Rhapsody", zostały nagrany na dokładnie tym samym fortepianie.

*

Wbrew wrażeniu, które można odnieść po przesłuchaniu piosenki "Bicycle Race", Freddie Mercury nie przepadał za jazdą na rowerze.

*

Piosenka "Death on Two Legs" to utwór opisujący postać byłego (byłego już podczas wydawania singla) menedżera zespołu, Normana Sheffielda. Piosenka jest prawdopodobnie pierwszym dissem na świecie. Dissem, czyli... utworem, którego głównym celem jest napiętnowanie jakiejś osoby. Posłuchajcie sami...*

Pewna niepotwierdzona plotka głosi, że Freddie Mercury zabrał niegdyś księżną Dianę do klubu dla homoseksualistów. Wcześniej obmyślił dla niej odpowiednie przebranie, które miało jej zapewnić anonimowość.

7 komentarzy:

 1. Wielka szkoda, że nie mógł tworzyć dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bogiem może nie ale niesamowitym wokalistą którego zawsze będę słuchać z podziwem

  OdpowiedzUsuń
 3. Tacy jak Freddie pojawiaja sie na krotko, a pozniej znikaja.Pozostawiaja niedosyt i swoja spuscizne, ktora my podziwiamy i zalujemy, ze tak wczesnie bylo mu dane odejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam takie odczucie i nie mogę się z tym pogodzić.

   Usuń
 4. Mistrz!💪Uwielbiam go słuchać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Slucham Geniusza ja
  Slucha moj syn
  A teraz i wnuczek....
  I wszyscy jestesmy zachwyceni ...

  OdpowiedzUsuń