sobota, 25 października 2014

Love Kills - wypuszczono nową wersję solowego hitu Freddie'ego (do odsłuchu)

Na początku listopada ukaże się nowy album Queen o nazwie "Queen Forever". I, mimo że Queen to tylko z nazwy, bo z pierwotnej czwórki została już tylko dwójka (May i Taylor), to jednak płyta zdaje się być obowiązkową pozycją dla każdego, kto ma niegroźnego, aczkolwiek uciążliwego bzika na punkcie zespołu. Singlem promującym płytę ma być "Love Kills".


Jest to odświeżona wersja dyskotykowego kawałka z solowej płyty Mercury'ego. Piosenka z trochę festyniarskiej została zamieniona w balladę (do odsłuchania na końcu posta).  Jak powiedział Adam Lambert, jest to "Love Kills minus the disco" i trzeba przyznać, że wyszło nieźle.

Na składance znajdzie się też między innymi utwór nagrany przez Mercury'ego wraz z Michaelem Jackson - "There Must Be More To Life Than This". Póki co, w sieci można znaleźć zarówno wersję nagraną przez Freddie'ego, jak i tę przez Jacksona. Na wspólne wykonanie jeszcze się nie natknąłem. Jeśli znajdę - oczywiście podlinkuję.

A nawiasem można dodać, że współpraca Freddie'ego z Jacksonem nie zakończyła się wydaniem płyty, bo - podobno - ten drugi namiętnie przyprowadzał do studia nagraniowego... lamę, co nieszczególnie podobało się pierwszemu. Inna - i bardziej wiarygodna - teoria głosi, że nie nagrali płyty ze względu na to, że do porozumienia nie mogły dojść koncerny, z którymi związani byli muzycy.

Reszta piosenek na płycie to stare, dobrze znane, zazwyczaj miłosne utwory Queenów.

Poniżej nowa wersja "Love Kills".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz